Wordpress Hakkında Her Şey
Web Sitenizi Wordpress'te Oluşturmanız İçin En İyi 9 Neden - Yazdırılabilir Sürüm

+- Wordpress Hakkında Her Şey (https://www.caglarkeskin.com)
+-- Forum: Wordpress Nedir (https://www.caglarkeskin.com/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Forum: Wordpress (https://www.caglarkeskin.com/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Konu: Web Sitenizi Wordpress'te Oluşturmanız İçin En İyi 9 Neden (/showthread.php?tid=1)Web Sitenizi Wordpress'te Oluşturmanız İçin En İyi 9 Neden - admin - 08-23-2021

İster işinize yeni başlıyor olun, ister hala çevrimiçi varlığınızı nasıl geliştireceğinizi öğreniyor olun, ister bir süredir bir siteniz var ve bundan memnun değilsiniz, Wordpress'i duymuş olabilirsiniz ve Wordpress'in ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Basitçe söylemek gerekirse WordPress, web siteleri ve bloglar oluşturmak için kullanılan bir yayıncılık platformudur. Son derece özelleştirilebilir bir kullanıcı arayüzü sağlar. WordPress dünya çapında milyonlarca web sitesine güç veriyor ve birçok büyük marka Wordpress'i kullanıyor: CNN, PlayStation, New York Times blogları, People Dergisi ve hatta Ford - hepsi Wordpress'i kullanıyor! Oldukça etkileyici bir kullanıcı listesi, eğer büyük çocuklar için yeterince iyiyse, siteniz için yeterince iyidir. Hala ikna olmadın mı?!? İşte benim:

Web Sitenizi Wordpress'te Oluşturmanız İçin En İyi 9 Neden

Sebep 1: WordPress hiçbir yere gitmiyor

Açık kaynaklı bir CMS (içerik yönetim sistemi) olarak dünyayı fırtınaya sürükledi - Ağustos 2011 itibariyle "dünyanın en iyi milyon web sitesinin %14,7'si" WordPress tarafından desteklenmektedir. WordPress, kullanım kolaylığı nedeniyle web tasarımcıları, web geliştiricileri ve kullanıcılar tarafından sıklıkla övgüyle karşılanmaktadır. Bu, bu kadar popüler olmasının ve büyümesinin neden hızlanmaya devam etmesinin bir parçası. İstatistikler seviyorum, bu yüzden iki yıl önce burada, WordPress dünyada milyonlarca üst web sitelerinin 8.5'ini, yani 8,5 dan %7% yalnız bir yıl içinde çok kişi bu platformu nasıl popüler WordPress olmak için, ve çok şey anlatıyor atlamak için kullanılan bir kaç güzel olanlar var:! İşte en sevdiğim istatistik:

Ağustos 2011 itibariyle WordPress, tüm yeni web sitelerinin %22'sine güç veriyor. - Rao, Leena (19 Ağustos 2011). "WordPress artık ABD'deki yeni aktif web sitelerinin yüzde 22'sine güç veriyor." TechCrunch

Sebep 2: WordPress artık sadece blog yazmak için değil.
Uzun zaman önce, birisi WordPress dediğinde, herkes otomatik olarak blog yazmayı düşündü. Bloglama için hala en iyi çözüm olsa da, uzun bir yol kat etti ve iş siteleri, iş kurulları, seri ilanlar içeren siteler vb.dahil olmak üzere birçok farklı türde web sitesine güç sağlamak için kullanılan çok kapsamlı bir İçerik Yönetim Paketi haline geldi.

Sebep 2: WordPress uygun maliyetlidir...ücretsiz!

Wordpress'in yaptığı şeyi yapabilecek özel bir CMS geliştirmesi çok paraya mal olur; Öyleyse neden WordPress ile para biriktirmiyorsunuz? Wordpress'in serbestçe kullanılabilir ve özelleştirilebilir olmasıyla tekerleği yeniden icat etmeye gerek yok. WordPress gibi, eklentiler de genellikle ücretsizdir. Bu eklentiler genellikle sadece ücretsiz değil, aynı zamanda açık kaynaklıdır. Bu, WordPress gibi, gerekirse bunları düzenleyebileceğiniz anlamına gelir.

Sebep 3: WordPress esnektir

WordPress ile ilgili harika bir şey, yukarıda bahsettiğim gibi, tamamen açık kaynak olmasıdır - bu, Wordpress'i çalıştırmak için kullanılan kaynak kodunun genel halka açık olduğu anlamına gelir. Gezegendeki herkes ihtiyacı olanı gerekli ve özelleştirme WordPress daha da kod değiştirme anlamına gelir. Çoğu zaman, bu gerekli değildir, ancak aynı zamanda platform için oluşturulan eklentilerin ve temaların (şablonların) da açık kaynak olduğu anlamına gelir! Wordpress'e daha fazla özellik ve işlevsellik eklemek için birlikte çalışan dünya çapında bir topluluk düşünün; özelleştirmeler üretmek için yalnızca belirli çalışanları veya geliştiricileri kullanabilmekle sınırlı değilsiniz; bu, ihtiyacınız olanı yapmaya hazır, esnek ve özelleştirmesi kolay güçlü bir CMS sistemi olduğu anlamına gelir.

Sebep 4: WordPress SEO dostu

Google gibi arama motorları Wordpress'i sever çünkü iyi yazılmış kod kullanır. Arama motoru optimizasyonu ile bir başlangıç yapmak istiyorsanız, WordPress web siteniz ve/veya blogunuz için gitmenin yoludur. Konuyla ilgili olduğum sürece, web sitenize yeni alakalı içerik eklemek, arama motorlarına sitenizin canlı ve iyi olduğunu söylediği için çevrimiçi pazarlama stratejinizin bir parçası olarak şiddetle tavsiye edilen WordPress ile kolaydır, böylece web sitenizin sıralamasını ve organik aramalarla bulunma şansınızı artırır.

Sebep 6: Wordpress'in ucuz Premium temaları var

Temalar, Wordpress'e tasarımını sağlayan şeydir, CMS'Yİ son kullanıcıya bağlayan şeydir. WordPress çok esnek ve uyarlanabilir. Oldukça iyi ücretsiz temalar olsa da, 70 dolar için iyi premium temaların her kuruşa değdiğini gördüm. Çoğu neredeyse hiç özelleştirmeye ihtiyaç duymaz!

Sebep 7: WordPress bir çözüm bulmayı kolaylaştırır.

Eklentiler temel olarak, çekirdek kodun parçası olmayan özellikler eklemek için WordPress pano alanına kolayca yüklenebilen eklentilerdir. Yerleşik olmayan belirli bir özelliğe veya özelliklere ihtiyacınız varsa, Wordpress'in işlevselliğini geliştirmek için tam anlamıyla binlerce eklenti vardır. Hemen hemen her durumda, ihtiyacınız olan herhangi bir şey için zaten geliştirilmiş bir çözüm olması muhtemeldir - olasılıklar tam anlamıyla sınırsızdır!

Sebep 8: WordPress dünya çapında topluluk tarafından desteklenmektedir.

WordPress açık kaynak olduğundan, kelimenin tam anlamıyla daha iyi hale getirmek için çalışan yüz binlerce insan var. Wordpress'in dünya çapında WordPress geliştiricileri ve kullanıcıları tarafından çok aktif olarak desteklenen bir topluluğa sahip olduğunu göreceksiniz! WordPress, yeni işlevler, hata düzeltmeleri ve güvenlik düzeltmeleriyle düzenli olarak güncellenir. Ayrıca, Wordpress'i çevreleyen Bu kadar büyük bir topluluk olduğundan, herhangi bir geliştirici güncellemek, değişiklik yapmak vb.için WordPress tabanlı bir sitede çalışabilir. bu şekilde, herhangi bir tasarımcı veya geliştirici tarafından asla fidye almazsınız. Web sitenizin sahibi sizsiniz!

Sebep 9: Wordpress'in kullanımı kolaydır!

Bu belki de WordPress ile ilgili en sevdiğim şey. Wordpress'i nasıl kullanacağınızı öğrenmek için teknik bir dahi olmanıza gerek yok. Müşterilerime her zaman şunu söylerim: bir Microsoft Word'Ü nasıl kullanacağınızı biliyorsanız (ve dürüst olalım, kim yapmaz?) WordPress sitenizdeki içeriği kolayca güncelleyebileceksiniz. İçeriğinizi güncellemek için web tasarımcısı olmanıza gerek yoktur. Wordpress'in büyüsü bu! İçeriği düzenlemenin ötesinde, WordPress görsel olarak gezinmesi kolay ve çok etkili bir arka uç yönetici arayüzü sunar. Her şey mantıklı bir şekilde düzenlenmiştir, bu nedenle aradığınızı bulmak, bir sayfa eklemek/düzenlemek, bir yazı veya makale eklemek/düzenlemek, resim yüklemek, kullanıcıları yönetmek vb.kolaydır. WordPress, web sitenizi oluşturmak için kullanabileceğiniz en iyi içerik yönetim sistemidir!